Pielęgnacja

Mycie

Włosy należy myć w pozycji pionowej,  zaleca się je myć pod prysznicem ( dzięki czemu woda pada z góry i unikamy plątania włosów).  Istotne jest, aby myć włosy letnią wodą  i nie myć ich okrężnymi ruchami. Delikatnie masujemy skórę głowy , a następnie przeczesujemy resztę włosów z góry ku dołowi. Nie wycieramy włosów ręcznikiem, a jedynie delikatnie odsączamy nadmiar wody ręcznikiem.
Do mycia włosów należy używać kosmetyków bez zawartości alkoholu , konieczne jest używanie kosmetyków nawilżających włos.  Odżywkę staramy się nakładać tak, aby pominąć łączenia., ponieważ nałożenie na łączenia może spowodować  zsuwanie się włosów doczepianych.
Włos doczepiony jest włosem naturalnym, lecz martwym,  dlatego wymaga on regularnego stosowania kosmetyków nawilżających  ,dzięki czemu długo będziecie się cieszyć zadbanymi i pięknymi włosami. Wskazane jest stosowanie kosmetyków na bazie olejków i silikonów. 

Suszenie i czesanie

Przed umyciem należy dokładnie rozczesać włosy. Po umyciu przed czesaniem zalecane jest delikatne osuszenie włosa. Włosy rozczesujemy delikatnie zaczynając od końcówek włosów, kierując się ku górze. W ciągu dnia włosy rozczesujemy wedle potrzeby 2-3 razy dziennie. Włosy czeszemy specjalną szczotką z podwójną regulacją włosia.  Włosy naturalne można suszyć ciepłym strumieniem suszarki  i układać je wedle uznania. Włosy doczepione można prostować i kręcić, zaleca się wówczas  używania sprayów termo ochronnych.  Przy używaniu prostownicy i lokówki należy uważać na łączenia włosów.

.
Sen

Przed snem należy rozczesać włosy oraz związać je w luźny warkocz lub kitek. Nie wolno kłaść się do snu z mokrymi , nierozczesanymi włosami.


Farbowanie i inne zabiegi

Włosy naturalne  można farbować , lecz należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zabieg chemiczny, który nie umiejętnie wykonany, może spowodować uszkodzenie włosa. Włosy naturalne bardzo szybko łapią kolor dlatego zalecane jest skrócenie czasu farbowania podanego na ulotce farby producenta.
Komentarze

Popularne posty